VII Kongresu KRM (Lublin, 25-27 czerwca 2021 r.)

VII Kongresu KRM (Lublin, 25-27 czerwca 2021 r.)

W dniach 25.06. - 27.06.2021 r. Lublin gościł uczestników VII Kongresu KRM.
Kongres był ważny!
Uchwalono dwie nadzwyczajne TEZE MIEJSKIE:
O WOLNOŚCI I DEMOKRACJI MIAST
OTWARTE MIASTO RÓWNOŚCI, SOLIDARNOŚCI i TOLERANCJI
Dokonano także podsumowania 10 lat działalności KRM.
Główne pytanie, na które szukano odpowiedzi dotyczyło kierunku rozwoju KRM.
Kongres był ważny dla FMP, która pierwszy raz uczestniczyła na prawach członka KRM!

Relacja z VII Kongresu Ruchów Miejskich w Lublinie w dniach 25-27 czerwca 2021 roku pod hasłem O WOLNE, ZIELONE, SOLIDARNE MIASTO! 10 lat Kongresu Ruchów Miejskich 2011-2021.

SESJA OTWARCIA Ruchy miejskie w Polsce - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość

PRELEGENCI:

Anna Domaradzka; (prowadzenie) Socjolożka, dyrektorka Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kieruje zespołem Laboratorium Miasta Obywatelskiego - Civil City Lab. Stypendystka Komisji Fulbrighta i Fundacji Kościuszkowskiej. Prowadzi krajowe i międzynarodowe projekty badawcze dotyczące prawa do miasta, jakości życia i wspierania społeczności lokalnych poprzez inwestycje w kulturę, przedsiębiorczość społeczną i projektowanie oparte na naturze. Autorka badań i publikacji z zakresu socjologii miasta oraz polityki miejskiej, w tym roli administracji, deweloperów i ruchów miejskich w rozwoju miast. Ekspertka w zespole tworzącym Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych m.st. Warszawy 2021–2030, wcześniej ekspertka ds. społecznych w procesie aktualizacji Strategii Rozwoju Warszawy 2030.

Edwin Bendyk; Socjolog, publicysta Tygodnika POLITYKA, szef działu naukowego oraz autor poczytnego bloga Antymatrix. Badacz pasjonujący się przyszłością i tym co ona oznacza dla teraźniejszości, współtwórca Ośrodka Badań nad Przyszłością COLLEGIUM CIVITAS, gdzie pracuje jako nauczyciel akademicki. Członek Polskiego Clubu PEN, od niedawna prezes zarządu Fundacji im. S.Batorego. W Centrum Nauk Społecznych PAN prowadzi seminarium o nowych mediach. Autor szeregu książek, z których najnowsza to monumentalne, syntetyczne dzieło „W Polsce, czyli nigdzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”, wydane w tym roku. Uczestnik Kongresów Ruchów Miejskich.

Paweł Kubicki; Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w badaniu społeczno-kulturowych aspektów rozwoju miast. Autor kilkudziesięciu publikacji poświęconych tej problematyce, między innymi: „Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości” (2010), „Nowi mieszczanie w nowej Polsce” (2011), „Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia z perspektywy długiego trwania” (2016), „Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury zmienił polskie miasta” (2017), „Ruchy miejskie w Polsce. Dekada doświadczeń” (2019). Uczestniczył jako uważny obserwator w niemal wszystkich Kongresach Ruchów Miejskich.

Lech Mergler; Aktywista miejski z Poznania, z zawodu inżynier, potem wydawca i publicysta. Współtwórca stowarzyszeń My-Poznaniacy i Prawo do Miasta. Współorganizator Kongresu Ruchów Miejskich w 2011 r. w Poznaniu, prezes zarządu KRM 2016-2019.

VII Kongres Ruchów Miejskich zorganizowaliśmy dzięki wsparciu: 

Allegro, Fundacja Batorego, Energia Miast, Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Galeria Labirynt, Związek Miast Polskich, Urban Act, Bury sp. z o.o. oraz Perła.

Pod patronatem medialnym: NGO.PL i oraz Radio Lublin.

Materiały pochodzą z oficjalnego kanału YT Kongresu.

Rozmawiamy o planach miejscowych w Trzciance

Image

TRZCIANECKA ULICA

Czasopismo mieszkańców Miasta i Gminy Trzcianka o tematyce społecznej.
Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem

RPR 4037

 

Wydawca

FUNDACJA MARCHEWKOWE POLE
ul. Ogrodowa 23
64 - 980 Trzcianka

REDAKCJA
Trzcianecka Ulica
ul. Ogrodowa 23
64 - 980 Trzcianka

REDAKTOR NACZELNY
Piotr Halama